خوش آمدید

ورود / / ثبت نام

“سرمایه‌گذاری چین در ایران ده برابر شد و به ۲ میلیارد رسید”

Translate:

1402/11/17 سه شنبه

جمهوری اسلامی در پی تحریم‌های گسترده غرب به دنبال روابط تجاری قوی‌تر در شرق، از جمله با چین و روسیه است. چین سرمایه گذاری در ایران را ده برابر کرده، اما ناخشنود از حملات حوثی‌ها در دریای سرخ، هشدارهایی به ایران داده است.

سرمایه گذاری چین در ایران طی یک سال ده برابر شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رئیس سازمان سرمایه‌گذاری‌های خارجی، چین سرمایه‌گذاری خود را از ۲۰۰میلیون دلار به ۲میلیارد دلار افزایش داده است.

گفته می‌شود این سرمایه به طور عمده به پروژه‌هایی در زمینه‌های لجستیک، زیرساخت و معدن سرازیر می‌شود.

سرمایه‌گذاری شرکت‌های چینی در حوزه مسکن

پیش از این خبرگزاری دولتی ایسنا به نقل از مهدی هدایت، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گزارش کرده بود که شهرداری پایتخت “در سفر گروه چینی به تهران به یک تفاهم‌نامه (ساخت مسکن) ۲۰۰هزار واحدی” دست یافته است و شهرداری تهران قصد دارد ضمن بازدید از تکنولوژی‌ها و “برگزاری جلسات فنی با شرکت‌های چینی” تلاش کند “تا این تکنولوژی ها به ایران منتقل شود.”

از جمله نگرانی‌های کارشناسان از واگذاری‌ بخش ساخت و ساز مسکن به شرکت‌های چینی می‌توان به استانداردهای پایین تولید مسکن و کیفیت نامطلوب آن‌ها اشاره کرد. از دیگر سو گفته می‌شود شرکت‌های ساختمان‌سازی چینی با بیش از ۳۹۰ میلیارد دلار بدهی در پی پروژه‌های شکست‌خورده خود، با ورود به بخش مسکن در ایران، ریسک‌های اقتصادی و مخاطرات سرمایه‌گذاری در مسکن را بیشتر خواهند کرد.

ارسال دیدگاه:   

دیدگاهتان را بنویسید

Under Construction

“We are improving our website to offer the best experience for our growing community.”