English پارسی Русский Kurdi کوردی Тоҷики بلوچی پشتو دری اردو हिन्दी Ирон گیلکی
مازرونی հայերեն آذری لری
Welcome
Login / Register

فیلم ابن سینا طبیب ایرانی

Featured video
Your video will begin in 2     
Published by Admin in Persian
1,755 Views

Thanks! Share it with your friends!

URL

You disliked this video. Thanks for the feedback!

URL


Description

در حالیکه صدا و سیما و دستگاه های تبلیغاتی رژیم با صرف ملیونها دلار مشغول تحریف تاریخ و توهین به اقوام ایرانی هستند فیلم ” مدیکوس ” بر اساس رمانی به همین نام اثر نوا گوردون، نویسنده آمریکایی بر روی پرده سینماهای جهان از تاریخ و فرهنگ ایران صیانت میکند. بن کینگزلی در این فیلم نقش ابوعلی سینا، حکیم و طبیب سرشناس ایرانی را به زیبایی به تصویر میکشد.

فیلم ابن سینا طبیب ایرانی در گیشه های سینماهای جهان!
این فیلم جزء معدود فیلم هایی است که در مقابل اروپای طاعون زده و فقیر ، ایران را کشوری به غایت ثروتمند، متمدن و با فرهنگ نشان می‌دهد. فیلم بر ایران و ایرانی بودن ابن سینا و زبان فارسی تاکید خاصی دارد که شنیدن زبان فارسی حین فیلم برای بیننده فارسی زبان خالی از لطف نیست. بن کینگزلی که پیش از این نیز در فیلم خانه ای از شن و مه در نقش سرهنگی ایرانی بازی کرده بود، این بار نیز در نقش بزرگترین طبیب جهان قدیم، ابن سینا، خوش درخشیده است. اولویه ماریتنز، در نقش شاه ایران نیز با کمک گرفتن از جذابیت ظاهریش و نقش پر زرق و برقش، پر ابهت ظاهر می‌شود. علاوه بر داستان فیلم ، که به برهه ای از تاریخ ایران زمین می‌پردازد، فیلم برای تماشاگر ایرانی جذابیت های فراوانی دارد. دانستن اینکه اولین بیمارستان جهان، اولین مدرسه پزشکی جهان، اولین عمل آب مروارید چشم و اولین عمل آپاندیس جهان در ایران انجام گرفته است و دیدن همه آنها بر پرده عظیم نقره ای، یسیار غرور آفرین است. (توضیح متن: عبدالله قائدی)

مراد شیخی:

با توجه به جو سانسور و اختناق حاکم در ایران اسلام زده، و دشمنی با شخصیت های علمی گذشته، خارجی ها فیلم زندگی و شخصیت های دانشمندان ایرانی را بدون سانسور می سازند! و اما جمهوری اسلامی میلیارد ها میلیارد خرج میکند و فیلم مختار شخصیت عربستان ها را تحویل سینما و تلویزیون ایران می دهد!

فیلم های حوزه تاریخی ساخته در ایران، تبلیغ فرهنگ اسلام سیاسی و نمایش شخصیت پردازی و نشان دادن چهره معنوی از مقدسین کشورهای عربیست. و فیلم ها نیز کاملن همسو با سیاست های تبلیغی سیاسی حکومت ساخته میشود. فیلم، تا جائی که منافع عقیدتی جمهوری اسلامی، آیت الله ها، و کلن اسلام زده های را تائید و تامین نکند، قابل اکران نوخاد بود! قبل از نمایش باید از سانسور وزارت ارشاد اسلامی بگذرد. وزارت خانه ای که دستورش را از آخوند علی خامنه ای و دیگر گماشتگان متعهد به تحمیل فرهنگ ارتجاعی در ایرانند، می گیرد. بدون اجازه آنها هیچگونه نمایش فرهنگی مورد قبول واقع نمی شود.

تمام کوشش خمینی، خامنه ای، و کلیت نظام این است که تا جای ممکن ایرانیان را با مغز شوئی فرهنگی عربیسم، تبدیل به یک غیر ایرانی کنند. و تا جای ممکن مردم از فرهنگ علم و دانش و انسانیت و صلح طلبی، دوری جویند. و در یک کلام اینکه از ایرانیت و هویت خویش بی اطلاع گردند، و یا به ضرب چماق اجازه پرداختن در این حوزه را نداشته باشند. اما فرهنگ مورد پذیرش اسلام سیاسی جمهوری اسلامی تمامن برگرفته از خشونت و جنگ ستیزی و بی حقوقی ایرنیان آزادیخواه حمایت می کند.

فرهنگ سنگسار، شلاق، زن ستیزی، کودک آزاری، سانسور، تهدید، زندانی سیاسی، ترور، شکنجه، اعدام، و هزاران هزار نقض حقوق بشر است. فرهنگی که در آن انسان دوستی جرم است!

Show more

Post your comment

Sign in or sign up to post comments.

Comments

Be the first to comment