English پارسی Русский Kurdi کوردی Тоҷики بلوچی پشتو دری اردو हिन्दी Ирон گیلکی
مازرونی հայերեն آذری لری
Welcome
Login / Register

هنرمندان ايراني در حراجي «کریستی» دبي درخشيدند

به گزارش از امرداد

خبرنگار امرداد - شادان رستمي :
هنرمندان ایرانی توانستند با فروش دو میلیون و 300 هزار دلاری آثارشان در حراجی کریستی دبی، در رتبه دوم قرار گیرند.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، هجدهمین حراجی هنرهای مدرن و معاصر کریستی دبی، 18 ماه مارس برابر با ٢٧ اسفندماه، با باشندگي(:حضور) آثار هنرمندانی از ایرانی، ترکیه و کشورهای عرب برگزار شد.
هنرمندان مصری با فروش کل آثارشان به ارزش دو میلیون و 800 هزار دلار در جايگاه نخست و هنرمندان ایرانی با فروش کلی دو میلیون و 300 هزار دلار در جايگاه دوم این حراجی قرار گرفتند. لبنانی‌ها هم با فروش کلی دو میلیون و 200 هزار دلاری کارهای هنری‌شان، رتبه سوم را در میان کشورهای شرکت‌کننده از آن خود کردند.
در این دوره از حراجی کریستی، محمد احصایی (161 هزار دلار)، سهراب سپهری (161 هزار دلار)، پرویز تناولی (50 هزار دلار)، کورش شیشه‌گران (137 هزار دلار)، حسین زنده‌رودی (با سه اثر در مجموع 139 هزار دلار)، بهمن محصص (173 هزار دلار)، مسعود عربشاهی (100 هزار دلار)، رضا درخشانی (125 هزار دلار) منوچهر یکتایی (68 هزار و 750 دلار)، قاسم حاجی‌زاده (50 هزار دلار)، سونیا بالاسانیان، هنرمند ایرانی - ارمنی (52 هزار و 500 دلار)، اردشیر محصص (32 هزار و 500 دلار) و فرهاد مشیری (با سه اثر در مجموع 452 هزار دلار) هنرمندان ایرانی باشنده در هجدهمین حراج کریستی دبی بودند.
158 اثر هنری در این حراجی عرضه شد که خریداران تلفنی بسیاری را به جنب‌وجوش انداخت. این حراجی در پايان به فروشی 11 میلیون و 397 هزار و 750 دلاری دست پیدا کرد که نسبت به حراجی ماه مارس سال گذشته کریستی، هفت درصد رشد داشت.

Post your comment

Comments

Be the first to comment

Sign in or sign up to post comments.

Related articles